1 грудня – «Всесвітній день солідарності з ВІЛ-інфікованими»

Наш світ змінюється кожен день і кожен час. Одна епоха змінюється іншою. Що принесе вона людству, до чого приведе? Тридцять років назад розпочалася нова ера – ера СНІДу. Він вніс свої корективи в наше суспільство. Він поділив людей на два табори – інфіковані і неінфіковані. В той час людство ще зовсім мало знало про цю хворобу. Тоді її називали «чумою ХХ століття». У свідомості людей чітко викарбувалося: це – смертельно! Суспільство прийняло цю страшну хворобу як факт, але чомусь досі так і не навчилося сприймати адекватно людей, долю яких скалічила ця хвороба.

Мабуть саме тому дату 1 грудня ще називають - День солідарності з людьми, які живуть з ВІЛ/СНІДом (День боротьби з ВІЛ/СНІДом), який дає серйозну можливість для посилення суспільного усвідомлення проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу, поширення профілактичної інформації в суспільних групах, поліпшення якості допомоги, що надається зараженим ВІЛ-інфекцією особам, для боротьби з замовчуванням існуючої проблеми, дискримінацією та стигматизацією.

Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, у самому серці столиці України, на Софійській площі, Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні згідно з меморандумом від 28 серпня 2013 року «Про взаєморозуміння та взаємодію між Харківською обласною державною адміністрацією та Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» передав голові правління Харківського міському благодійному фонду «Надія Є» - Гнатенко А.В. та головному лікарю КЗОЗ «Обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом» - Черкасову О.П. спеціалізовану мобільну амбулаторію - «IVECO Daily».

Ключі та техпаспорт від новенького переобладнаного мікроавтобусу разом з представниками Альянсу-Україна урочисто вручали заступник Міністра охорони здоров’я України Євген Мороз, в.о. Голови Держслужби України з соцзахворювань Олена Єщенко, директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України Наталія Нізова, заступник голови Київської міськдержадміністрації Михайло Радуцький.

Це дасть можливість проводити консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити «В» і «С», інфекції, які передаються статевим шляхом серед найуразливіших верств населення м. Харкова та Харківської області.

Вже цими вихідними нова амбулаторія почне інтенсивно працювати в регіоні, адже 1 грудня в Харківській області традиційно проводитимуться заходи до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.

Цього року Всесвітній день солідарності з ВІЛ-інфікованими буде проходити під гаслом: «Прямування до Нуля»: Нуль нових випадків інфікування; Нуль смертей, пов’язаних зі СНІДом; Нуль дискримінації.».

Передбачені виступи та інтерв’ю провідних фахівців КЗОЗ «Обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом» на обласному державному телебаченні та радіо. На сторінках обласних газет «Слобідський край», «Время» та журналу «Мир здоровья» буде розміщено публікації. Буде організовано та проведено широку інформаційно-просвітницьку компанію «Зупинимо СНІД!» серед студентів вищих навчальних закладів з проведенням експрес-тестування на ВІЛ-інфекцію. Проводитимуться лекції для учнів загальноосвітніх шкіл з демонстрацією фільмів. Забезпечуватиметься розповсюдження друкованих санітарно-освітніх матеріалів у закладах охорони здоров`я та освіти області щодо профілактики та боротьби зі СНІДом;

Статтю підготували:
Головний позаштатний спеціаліст з
профілактики та боротьби зі СНІДом
Департаменту охорони здоров`я
Харківської обласної державної адміністрації
Черкасов О.П.

Лікар-методист, завідувач кабінетом
організаційно-методичної роботи
КЗОЗ «Обласний центр профілактик і боротьби зі СНІДом»
Кущ Д.В.