Простягнути руку допомоги

ВІЛ – не вирок. Якщо цю хворобу вчасно діагностувати і лікувати, то її можна приборкати й продовжувати жити повноцінним життям. Донести цю думку до суспільства є спільним завданням лікарів та священиків. Про це та багато іншого йшлося на черговому круглому столі «Підвищення обізнаності та спроможності релігійних організацій в регіонах задля забезпечення їх активної участі в регіональних програмах протидії епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні», що пройшов 25 травня у Харкові в КЗОЗ Обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом та об’єднав священиків (християн, мусульман), лікарів та представників громадських організацій.

Переконати ВІЛ-інфіковану людину не втрачати надію та направити її на вірний шлях найефективніше зможе духовний лідер, переконана лікар-педіатр Тетяна Михайлова. Окрім цього, церковний служитель може стати комунікатором між хворими і бажаючими їм допомогти. «Варто проводити у стінах церкви профілактичні курси для прихожан», – зазначила пані Тетяна.

Член Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, Голова Правління ЕЛЕОС-УКРАЇНА отець Сергій Дмитрієв закликав лікарів та духовних лідерів простягати ВІЛ-інфікованим руку допомоги. «Ми повинні донести до людей ключовий месидж: зволікати з лікуванням неприпустимо», – підкреслив отець Сергій, який вже багато років сам активно веде інформаційно-просвітницьку роботу. У свою чергу, головний лікар ОЦПБС Олександр Черкасов засвідчив, що колектив центру готовий до активної співпраці у цьому напрямі.

Учасники круглого столу домовилися до кінця 2017 року втілити у життя пропозиції, які прозвучали на заході. Після завершення засідання священикам та представникам громадських організацій було проведена екскурсія територію Центру профілактики і боротьби зі СНІДом.

Фото по темі 1 2