Тренінг для тренерів «Відповідальний лідер за впровадження інфекційного контролю»

На початку червня Проектом USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» спільно з Українським центром контролю за соціально небезпечними хворобами було проведено тренінг для тренерів «Відповідальний лідер за впровадження інфекційного контролю».

Від Комунального закладу охорони здоров’я «Обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом» участь у заході приймала – завідуюча амбулаторно-поліклінічним відділенням – Задорожна Катерина Ігорівна.

«Оприлюднені нещодавно результати багатоцентрового епідеміологічного дослідження розповсюдження мультирезистентного туберкульозу в Україні, вказують на високий ризик внутрішньолікарняного інфікування туберкульозом та формування його резистентності саме в лікарняних умовах» – сказала у своєму вступному слові Наталія Нізова, директор Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами, - «Для подолання цієї проблеми, Україні вкрай потрібна команда національних лідерів з інфекційного контролю, які здатні впроваджувати, відстежувати та оцінювати заходи інфекційного контролю на всіх рівнях».

Для формування такої команди були запрошені провідні спеціалісти у сфері інфекційного контролю за туберкульозом з різних областей країни. Змінювали систему мислення цих спеціалістів професійні тренери, серед яких знайшлося місце психологу, бізнес-тренеру, експерту ВООЗ, експерту з питань громадського здоров’я та спеціалістам з інфекційного контролю.

«Все наше життя, досягнення і поразки - все це наслідок нашого мислення: що ми думаємо про світ, про свої можливості, про інших людей» – ділиться враженнями після тренінгу Катерина Задорожна, - «Цей тренінг не пропонував якогось «правильного» мислення. Цей тренінг дозволив розібратися в своїх установках і переконаннях, які обмежують здійснення прогресу»

В останній день тренінгу натхнені учасники зосередились на розробці проекту Дорожньої карти зменшення рівня захворюваності на мультирезистентний туберкульоз в Україні шляхом впровадження ефективних заходів інфекційного контролю за туберкульозом. Планується, що розроблений проект Дорожньої карти стане дороговказом для змін в підходах до впровадження інфекційного контролю за туберкульозом в усіх закладах охорони здоров’я країни.

У заключному слові на тренінгу спеціаліст з інфекційного контролю Проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» Андрій Александрін закликав учасників відразу використати отриманні знання в практичній площині. Адже з його слів, все що відкладено «на потім», переходить в категорію «ніколи».

Фото по темі 1