В ім’я життя!

Ситуація щодо розповсюдження ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні залишається напруженою. За 6 місяців 2013 року в Україні зареєстровано 10727 нових випадків ВІЛ-інфекції, 5162 особам встановлено діагноз СНІД, померло 1802 особи.

Під диспансерним наглядом перебуває 134302 особи, в т.ч. 27181 особа в термінальній стадії СНІДу.

Лідерами за рівнем захворюваності залишаються Донецька, Дніпропетровська та Одеська області. Харківська область посідає 7 місце і відноситься до регіонів з низьким рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.

У зв’язку з цим, одним з важливих напрямків є профілактична робота, направлена на пропаганду здорового способу життя, профілактику розповсюдження ВІЛ-інфекції, наркоманії, захворювань які передаються статевим шляхом, туберкульозу та інших соціально небезпечних захворювань.

11-13 вересня 2013 року за підтримки Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом, ХМБФ «Надія Є» в приміщенні Палацу культури УМВС України в Харківській області (м.Харків, вул. Совнаркомівська,13) буде проведено пропагандистську акцію: «В ім’я життя» («Во имя жизни»).

Метою акції є виявлення та залучення до диспансерного спостереження, в т.ч. антиретровірусної терапії, ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

В рамках акції передбачено проведення виставки 150 плакатів, зібраних при проведені трьох міжнародних конкурсів «Анти СНІД» з 15 країн світу (Україна, Бєларусь, Росія, Польща, Грузія, США, Японія, Канада, Англія, Мексика, Германія, Іран, Південна Корея, Тайвань, Китай). Під час виставки будуть демонструватись тематичні відеоролики, роздаватися презервативи, листівки та буклети.

12 вересня 2013 року з 10-00 до 16-00 буде забезпечено роботу мобільної амбулаторії, де фахівці Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом безкоштовно будуть проводити консультування та тестування швидкими тестами на ВІЛ-інфекцію, захворювання, що передаються статевим шляхом та гепатити В,С. При виявленні позитивних результатів, пацієнт буде переадресовуватись до закладів охорони здоров’я з метою постановки на диспансерний облік та подальшого лікування.

До проведення акції також будуть залучені представники місцевих ЗМІ.