КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ СТАЛОСТІ ПОСЛУГ ІЗ ПРОФІЛАКТИКИ ВІЛ-ІНФЕКЦІЇ СЕРЕД ЧОЛОВІКІВ, ЩО МАЮТЬ СЕКС ІЗ ЧОЛОВІКАМИ ТА ТРАНСҐЕНДЕРІВ У МІСЦЕВІЙ СТРАТЕГІЇ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЩОДО ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕННЯ ВІЛ/СНІДУ

4 вересня 2015 року на базі КЗОЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД» відбулась зустріч представників місцевих та національних громадських організацій, координаційних рад, правозахисники, спеціалісти з питань гендерної політики, фахівці КЗОЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД». Ініціатором проведення круглого столу став Святослав Шеремет - експерт Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні з питань політики й програм щодо ЧСЧ та трансґендерів; національний експерт з питань здоров’я й прав геїв та інших ЧСЧ в Україні (у рамках ЕГЗП-Україна), секретар Всеукраїнської спілки «Рада ЛГБТ-організацій України», співголова Всеукраїнської правозахисної спілки «Коаліція з протидії дискримінації в Україні». Від КЗОЗ «Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІД» були присутні: головний лікар Черкасов О.П., завідувачка Регіонального центру моніторингу і оцінки по програмних заходах профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу Ричкова Ю.П. та завідувач організаційно-методичним кабінетом Кущ Д.В.

Метою «круглого столу» було визначення шляхів забезпечення сталості послуг із профілактики ВІЛ-інфекції серед чоловіків, що мають секс із чоловіками (далі – ЧСЧ) і трансґендерів у місцевій стратегії Харківської області щодо відповіді на поширення ВІЛ/СНІДу.

На порядку денному були висвітлені наступні питання: 1. ЧСЧ в місцевих стратегіях відповіді на поширення ВІЛ: поточний стан справ, плани, прогалини, рекомендації. 2. Трансґендери як одна з неврахованих спільнот у формуванні та впровадженні відповіді на поширення ВІЛ в Україні: обговорення за участю трансґендерів. 3. Шляхи забезпечення сталості послуг із профілактики ВІЛ-інфекції серед ЧСЧ: п’ятирічна та подальша перспектива. Новація зустрічі була в тому, що за одним круглим столом зібралися представники відразу трьох секторів - медичних сервісів, правозахисного руху та гендерної проблематики. На сьогоднішній день Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією фінансується левова частка заходів по боротьбі з ВІЛ-інфекцією та СНІДом на державному рівні. У 2016 році діючий багатомільйонний грант Глобального фонду, виділений Україні, закінчиться. Існування багатьох сервісів для ВІЛ-інфікованих будуть під загрозою, тому постає гостре питання – як зберегти клієнтів проектів, обхвати, послуги та фахівців. ВІЛ-сервіс не вичерпується лише медичними послугами. У цій сфері «ховаються» проблеми з протидії дискримінації, зниженню стигматизації, гендерної чуйності послуг, пропаганди толерантності. Обговоривши можливі шляхи вирішення проблемних питань присутні намітили перспективні шляхи взаємодії, завдяки яким ВІЛ-сервіс в пошуках ресурсів вийде за межі медичної сфери, а правозахист і гендер - «включать» ВІЛ-проблематику в поле своєї діяльності. Захід проведено в рамках реалізації проекту «Зміцнення національної спроможності для ефективного розвитку молоді та відповіді на епідемію ВІЛ/СНІДу в Україні»

Фото по темі 1 2 3